Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Narodowy Dzień Niepodległości w powiecie pułtuskim uczczono tradycyjną uroczystością przy mogile poległych w 1920 r. na I cmentarzu w Pułtusku oraz mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną w Bazylice Pułtuskiej. Mszę św. poprzedził program artystyczny „Niepodległa Słowem zapisana”  w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

Po Mszy św., na zaproszenie pułtuskiego oddziału Związku Piłsudczyków RP, uczestniczy uroczystości udali się  pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wiązanki kwiatów.

W Auditorium Maximum AH im. A.Gieysztora, w ramach spotkań z cyklu „Śpiewamy dla Ciebie Polsko”,  odbył się koncert Izabelli Jaszczułt-Kraszewskiej i Andrzeja Ambroziaka,  zorganizowany przez Burmistrza Miasta Pułtusk.

W obchodach 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczyli: poczty sztandarowe, kombatanci, przedstawiciele administracji samorządowej i rządowej, delegacje szkół, zakładów pracy, organizacji, stowarzyszeń, partii politycznych, grupa rekonstrukcji historycznej 13 Pułku Piechoty,  strzelcy z pułtuskiego pododdziału Jednostki Strzeleckiej 1313 , klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego CN-B FENIKS w Pułtusku, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Pułtusk  oraz mieszkańcy i goście naszego powiatu.