JUBILEUSZ 100-LECIA OSP PNIEWO I POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA

W ostatnią niedzielę (5 bm.) w Pniewie odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 100-lecia  istnienia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Powiatowego Dnia Strażaka.

Obchody zainaugurowała msza św. odprawiona w kościele  pw. św. Piotra i Pawła w Pniewie,
po której uczestnicy przemaszerowali na boisko Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej, gdzie odbył się uroczysty apel.

Starosta Pułtuski Jan Zalewski  wręczył, ufundowane przez Zarząd Powiatu, nagrody rzeczowe:
– mł. kpt. Andrzejowi Elakowi – dyżurnemu operacyjnemu KP PSP w Pułtusku,
– ogn. Zbigniewowi Chylińskiemu – dyżurnemu stanowiska kierowania KP PSP w Pułtusku,
– dh Tomaszowi Dana – strażakowi OSP Obryte,
– dh Arkadiuszowi Wyrkowi – strażakowi OSP Pokrzywnica.

Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia, medale oraz awanse.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Jarosław Kalinowski – poseł do Parlamentu Europejskiego, st. bryg. Andrzej Lisiecki –  przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, gen. bryg. w stanie spoczynku Wiesław Leśniakiewicz, kapelani – mazowiecki i powiatowy – strażaków, przedstawiciele władz samorządowych.