FESTYN ZDROWIA W ZESPOLE SZKÓŁ IM. BOLESŁAWA PRUSA

Zespół Szkół im. B. Prusa w Pułtusku przystąpił do konkursu organizowanego przez Fundację BOŚ w ramach projektu „Aktywnie po zdrowie – Czas na zdrowie”.
Koordynatorem konkursu została nauczycielka przedmiotów gastronomicznych – pani Lidia Przybysz. Wspierali ją uczniowie z klasy I technik żywienia i usług gastronomicznych: Karolina Grabowska, Beata Rzepkowska, Klaudia Kopczyńska, Karolina Chodyna, Grzegorz Bednarz, Alicja Wojdyła, Katarzyna Falba oraz Julia Prusik, Anna Szcerba z klasy I kucharz i Justyna Admczyk z klasy II Tż.

Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia oraz żywności ekologicznej. Zorganizowany 24 maja Festyn Zdrowia był kolejnym z etapów konkursu. W trakcie Festynu na gości czekały:

• pokaz filmów: „Śmietnik w mojej głowie”, przygotowany przez Fundację BOŚ, poświęcony promocji zrównoważonego odżywiania i żywności ekologicznej;
  • pokaz akrobatyki sportowej i tańca towarzyskiego zaprezentowany przez Klub Sportowy Semiramida;
  • zdrowy poczęstunek przygotowany przez uczniów z produktów ekologicznych pozyskanych z gospodarstw ekologicznych z naszego regionu (paella, rosół z kluskami z natką pietruszki, zdrowy grill, świeżo wyciskane soki);
  • konkursy, gry i zabawy indywidualne oraz grupowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Festyn Zdrowia swoją obecnością uświetnili: Beata Jóźwiak – Wicestarosta, Krzysztof Nuszkiewicz – Burmistrz Miasta Pułtusk, Katarzyna Jankowska – dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu, Agnieszka Kowalska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pułtusku, przewodniczące lokalnych związków zawodowych pracowników oświaty –  Maria Korbal i Jolanta Siejbik,  Mariusz Kowalewski – wójt gminy Winnica, Barbara Duszczyk – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Pułtusku, Jerzy Grudzień – polski bokser, mistrz i wicemistrz olimpijski, Halina Witkowska z Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie, Monika Żurawska i Wojciech Krasnodębski z Siedliska Leluja, Przemysław Bednarz – absolwent Zespołu Szkół, szef zmiany w czterogwiazdkowym hotelu Bonifacio Spa&Sport Resort, seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Pułtusku, dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz przedstawiciele prasy  – red. Ewa Kowalczyk i red. Izabela Koba-Mierzejewska.

Za pomoc w zorganizowaniu Festynu Zdrowia Zespół Szkół składa serdeczne podziękowania:

• Firmie Polmlek,
  • Firmie Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk,