DZIĘKI PROJEKTOWI „MUSIMY SIAĆ…” OK.700 UCZNIÓW SKORZYSTAŁO Z KOLONII ZIMOWYCH W GÓRACH

Podczas tegorocznych ferii zimowych ok. 700 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu pułtuskiego wzięło udział w 5- dniowych koloniach, które odbyły się w miejscowościach górskich – w Karpaczu i w Solinie.
Bezpłatny wypoczynek został zorganizowany przez Powiat Pułtuski, w ramach projektu „Musimy siać…” Program profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży w powiecie pułtuskim (realizowanego w ramach Programu Operacyjnego PL13: „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu” dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009- 2014).

Dzieci i młodzież miały okazję skorzystać z atrakcji wynikających z programu turystycznego – wycieczek i zwiedzania okolicy, wizyty w muzeum, wyjścia na basen, do kręgielni, do kina, przejazdu wozami konnymi a także uczestniczyć w ciekawych zajęciach profilaktycznych z psychologiem oraz warsztatach sportowych, tanecznych, plastycznych i in.

Organizatorzy wypoczynku
składają wyrazy podziękowania dyrektorom szkół i opiekunom kolonijnym, którzy wykazali się dobrą wolą, zaangażowaniem i dbałością o swoich podopiecznych,co nie tylko umożliwiło dzieciom i młodzieży wypoczynek, ale sprawiło, że był on bezpieczny i pozostawił same dobre wspomnienia.