DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W WINNICY

W niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. w Winnicy odbyły się Dożynki powiatowo-gminne, które były okazją do podziękowania rolnikom powiatu pułtuskiego za całoroczny trud i zebrane plony.

Uroczystość zainaugurowała msza św. w  Kościele Parafialnym pw. św. Trójcy. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy ul. Szkolnej, gdzie uczestników uroczystości powitała krótkim występem Młodzieżowa Miejska Orkiestra Dęta OSP w Pułtusku. Grupa Teatralna WIKT z Winnicy zaprezentowała obrzęd przekazywania „Bochna chleba”. Następnie organizatorzy dożynek – Wójt Gminy Winnica Mariusz Kowalewski i Starosta Pułtuski Jan Zalewski dokonali uroczystego otwarcia przyjmując chleb z rąk starostów dożynkowych – Państwa Marioli i Marcina Nożewskich z miejscowości Bielany.

Oprócz dzieci z Samorządowego Przedszkola w Winnicy, Zespołu Pieśni i Tańca „Golądkowo” dla uczestników dożynek wystąpiły zespoły Fenix, Faktor, Spontan, Joker i Effect.

Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje zarówno dla dzieci  – zabawy z animatorami, dmuchańce, kule wodne, chodzące pluszaki, jak i dorosłych – fotobudkę oraz stoiska degustacyjne,  promocyjno – informacyjne i handlowe.

Przeprowadzono również zawody sołeckie i rozstrzygnięto konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy, najlepszą potrawę sołecką i najładniejszy ogródek przydomowy oraz wyłoniono zwycięzców loterii fantowej.

Wyniki konkursu na najładniejszy ogródek przydomowy:
I miejsce – Krystyna Cichocka z Domosławia,
II miejsce – Krystyna Podlaska ze Skórznic,
III miejsce –  Mariola Nożewska z Bielan.
Wyróżnienia:
Justyna Wodyńska z Golądkowa,
Bogumiła Kosek z Mieszków Leśników.

Wyniki konkursu na najsmaczniejszą potrawę sołecką:
I miejsce – sołectwo Mieszki Leśniki
II miejsce- sołectwo Błędostowo
III miejsce – sołectwo Skórznice

Wyniki konkursu na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”
I miejsce – sołectwo Mystkówiec Szczucin, gm.Zatory
II miejsce – sołectwo Winnica
III miejsce – sołectwo Skórznice

Wyróżnienia: Szkoła Podstawowa w Błędostowie, Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy, Gmina Pułtusk, sołectwo Bielany, sołectwo Zbroszki,  sołectwo Burlaki (gm. Zatory), sołectwo Mierzęcin (gm.Zatory), Gmina Gzy.