DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W POKRZYWNICY

W niedzielę, 11 września 2016 r. w Pokrzywnicy odbyły się Dożynki powiatowo-gminne. Tradycyjnie uroczystości zapoczątkowała msza św. w intencji rolników, która została odprawiona w Kościele Parafialnym pw.  Matki Boskiej Szkaplerznej. Po mszy św. korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy remizie OSP, gdzie uczestników uroczystości przywitała Orkiestra  Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Oficjalnego rozpoczęcia Święta Plonów dokonali Starościna i Starosta Dożynkowi  –  Państwo Elżbieta i Janusz Bandurscy oraz organizatorzy – Wójt Gminy Pokrzywnica Adam Rachuba i Starosta Pułtuski Jan Zalewski.

Na licznie przybyłych mieszkańców powiatu i gości czekały różnorodne atrakcje – występy iluzjonisty i zespołów Szatra, Makler, Bayera, Twist, Dejw, Fenix, Exelent, Playboys, wystawy sprzętu rolniczego, stoiska informacyjne firm i instytucji m.in. Powiatowego Urzędu Pracy, Komendy Powiatowej Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie –  który wsparł finansowo organizację uroczystości, wesołe miasteczko, przeloty balonem na uwięzi oraz degustacje potraw i napojów regionalnych przygotowane przez Zakład Mięsny „Lenarcik” w Gotardach, Dom Polonii w Pułtusku i Kuźnię Kurpiowską w Pniewie.

Zwyczajowo przeprowadzono konkurs wieńców dożynkowych. Oceny wieńców konkursowych dokonała Komisja w składzie – Witold Saracyn – Przewodniczący, Radny Rady Powiatu w Pułtusku, Beata Jóźwiak – Wicestarosta, Anna Frejlich  – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Komisja jednogłośnie zdecydowała: I miejsce zajął wieniec przygotowany przez sołectwo Obrębek, II miejsce wieniec przygotowany przez sołectwo Dzierżenin, III miejsce wieniec przygotowany przez sołectwo Obręb.