DELEGACJA POWIATU PUŁTUSKIEGO NA DOŻYNKACH WOJEWÓDZKICH

W niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. delegacja POWIATU PUŁTUSKIEGO uczestniczyła w Dożynkach Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Ziemi Przasnyskiej, które odbyły się na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie k/ Przasnysza.

Przewodniczącym Delegacji Dożynkowej Powiatu Pułtuskiego był Edward Chmielewski, Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa  i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Pułtusku.  Starostami dożynkowymi powiatu pułtuskiego byli: Magdalena Świercz, która wraz z mężem prowadzi 65 – hektarowe gospodarstwo rolne położone w miejscowości Gródek Rządowy (gm. Obryte),  specjalizujące się głównie w produkcji bydła mlecznego  oraz Tomasz Sobieraj prowadzący na terenie gminy Gzy 16-hektarowe gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję zwierzęcą oraz roślinną, jest radnym oraz Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Budżetu Rady Gminy Gzy.

Wieniec dożynkowy oraz chleb został wykonany przez pracowników Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach. Wieniec dożynkowy przedstawiał koronę – symbol Boskiego panowania nad światem. Wykonany został z różnych ziaren zbóż tj. pszenżyta, kukurydzy, pszenicy, jęczmienia i owsa, kwiatów: zatwianu, suchatka oraz owoców: jabłek, śliwek i dyni.

dozynki_wojewodzkie_1 dożynki_wojewódzkie_2