75. rocznica publicznej egzekucji żołnierzy AK

W poniedziałek, 18 grudnia 2017 r. pod pułtuskim pomnikiem upamiętniającym mieszkańców Ziemi Pułtuskiej pomordowanych i poległych w okresie II wojny światowej,  uczczono pamięć i oddano hołd, publicznie straconym w tym miejscu przez gestapo przed 75. laty –  17 grudnia 1942 r., czterem żołnierzom Armii Krajowej  –   ppor. Bronisławowi Dębińskiemu ps. „Dąb” – Zastępcy Komendanta Obwodu Pułtusk AK, ppor. Juliuszowi Kubisowi ps.”Skuba” – szefowi Oddziału I Obwodu Pułtusk AK, Henrykowi Smoleńskiemu ps.„Zaręba” z Przasnysza i Stefanowi Krzykowskiemu ps.„Chmura” z Jednorożca.

Wiązanki kwiatów złożyli m.in. kombatanci,  przedstawiciele samorządów – miejskiego i powiatowego, delegacje organizacji, stowarzyszeń, miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych, służb i straży.